Cinsel Terapi

image

Cinsel Terapisi

Cinsellik, kadın ile erkek arasında vazgeçilmez ve bağlayıcı unsurlardan biridir. Cinsel hayatta yaşanan sorunlar ise çiftler arasında sorunlara yol açmaktadır. Kadın ve erkeğin cinsellikle ilgili yaşadığı sorunlar cinsel terapi ile çözüme ulaştırılmaktadır. Cinsel terapi nasıl uygulanır sorusuna geçmeden önce, cinsel terapi hakkında merak edilen bilgileri bu yazımızda sizlere aktaracağız. Cinsel terapi hakkında detaylı bilgilere gelin hep birlikte göz atalım.


Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi; cinsel hayatta sorunları bulunan birey veya çiftlere, cinsel sorunlar konusunda alanında uzman psikolog veya psikiyatrist tarafından uygulanan zihinsel tedavi biçimidir. Cinsel terapide, kişilere kesinlikle fiziksel olarak temas edilmez. Yalnızca konuşma terapileri uygulanarak, cinsel sorunun temeline inilerek çözüm elde edilmeye çalışılır.


Cinsel terapilerin öncelikli amacı, bireyleri cinsellik konusunda eğitmek olacaktır. Buna ek olarak bireylerin cinsel sorunlarının kaynağı öğrenilir. Şayet cinsel sorun fiziksel bir nedenden dolayı meydana geliyorsa, bireyler dahiliye veya üroloji bölümlerine yönlendirilerek tedavi edilir.